Solymári Búcsú 2016. – Programok

11249

Idén is az elmúlt évek hagyományai szerint rendezik meg a solymári búcsút. Változás csupán abban lesz, hogy a programokban gazdag hétvége ezúttal a 750. évforduló jegyében zajlik. A megszokott helyszínek mellet, ebben az évben a Bauernhaus-Solymár és a Szent Kilián Lovagrend Kálvária utcai székháza is megnyitja kapuit a látogatók előtt.

A Templom teret szeptember 9-e, péntek 12 órától szeptember 12., hétfő hajnali 5 óráig zárják le a gépjárműforgalom elől. A 64-es vonalcsalád járatai ez idő alatt nem mennek fel a térre. A Temető és a Dózsa György utcai lottózó között félóránként közlekedő kisbuszok szállítják az utasokat, díjmentesen.

Természetesen ezúttal sem maradhat el a városnéző kisvonat, mely szombaton és vasárnap 11 és 19 óra között – 30 percenként – ingyenesen szállítja az utasokat a Terstyánszky úti vidámparkhoz és vissza.

A helyszínek 2016-os programja a következő (a helyszínekre nevére kattintva részletes ismertetőt olvashat az eseményekről):

szeptember 8. csütörtök

FATIMAI KÁPOLNA
 16.00  Szentmise

szeptember 9. péntek

RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM
 18:30  Búcsúnyitó szentmise

MŰVELŐDÉSI HÁZ
 12–20  Vissza a középkorba! – holografikus installáció és makett kiállítás
 20–01  KONCERTEK
Redbreast Wilson & Juke Joint Revival
Fran Palermo
Péterfy Bori & LOVE BAND

BAUERNHAUS – SOLYMÁR
 16.00  Mesélnek a solymári borpincék! – pincelátogatással egybekötött borkóstoló.
 19.00  Erodált szépségek – Rákos Péter fotókiállításának megnyitója

szeptember 10. szombat

RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM
 17.00  Ünnepi szentmise – a misét Spányi Antal megyés püspök celebrálja

MŰVELŐDÉSI HÁZ
 12–20  Vissza a középkorba! – holografikus installáció és makett kiállítás
 14–17  Kikapcsoló – Kud-ART udvar
 15.00  A tánc az örök – a wüstenroti és a solymári csoportok táncbemutatója
 17.00  Örömzene korhatár nélkül – a Rakoncások gyermekzenekar műsora
 18.00  Sol y Mar (Nap és tenger) – Pirók Zsófi és FlamenCorazonArte
 20.00  Roy és Ádám Trió – koncert
 22.30  Firkin zenekar – koncert

ISKOLA „B” ÉPÜLET
 15.00  Libavonat zenekar – gyermekműsor
 16.00  Magicman – bűvész show
 17.00  Takács Nicolas
 18.00  Bódi Barbara és Szabó P. Szilveszter – operett és musical
 19.00  Music Verein Wüstenrot – fúvós koncert
 21–02  SVÁB BÁL – Ungarndeutsche Jungs

ISKOLA „A” ÉPÜLET
 15–19  Játszó-Tér – népi, ügyességi és logikai játékok, kézműves foglalkozások

HELYTÖRTÉNETI GYŰJTEMÉNY
 14–18  Múltunk üzenete – kiállítás Solymár első okleveles említésének 750 éves évfordulója

BAUERNHAUS – SOLYMÁR
 14–20  Bolhapiac, solymári amatőr kézművesek bemutatkozása

SZENT KILIÁN LOVAGREND KÁLVÁRIA UTCAI SZÉKHÁZA
 10–18  Nyílt nap – korabeli viseletek, fegyverek, íjászverseny

PEMÜ SPORTTELEP
 10 órától  Solymár Open Teniszverseny – női, férfi egyéni
 15 órától  Debi kupa – női, ifjúsági és öregfiúk mérkőzések

szeptember 11. vasárnap

RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM
 10.00  Ünnepi szentmise – a misét Csintalan László kanonok-esperes, Csíkpálfalva plébánosa celebrálja

MŰVELŐDÉSI HÁZ
 12–20  Vissza a középkorba! – holografikus installáció és makett kiállítás
 14–17  Kikapcsoló – Kud-ART udvar
 16.00  Dániel Balázs Boogie Woogie Trió – koncert
 17.30  Gabriel Palatchi Trio – koncert
 18.30  Szulák Andrea műsora – koncert
 20.30  Lerch István & Malek Andrea – szuperkoncert

ISKOLA „B” ÉPÜLET
 15.00  Mintapinty zenekar – gyermekműsor
 16.00  Nieto Mercedes és a Nimfa Orientális Társulat – tánc show
 17.00  Joker Dance Sporttánc Egyesület
 18.00  Dancs Annamária és Kerényi Miklós Máté – operett és musical
 19.00  Gáspár Laci
 20.00  Csepregi Éva és Végvéri Ádám

ISKOLA „A” ÉPÜLET
 15–19  Játszó-Tér – népi, ügyességi és logikai játékok, kézműves foglalkozások

HELYTÖRTÉNETI GYŰJTEMÉNY
 14–18  Múltunk üzenete – kiállítás Solymár első okleveles említésének 750 éves évfordulója

BAUERNHAUS – SOLYMÁR
 14–20  Bolhapiac, solymári amatőr kézművesek bemutatkozása
 14.00  A „Svábház története” – a Bauernhaus vezetéssel egybekötött bemutatása
 16.00  Schmeick’s? (Ízlik?) – a Kompanei amatőr színjátszó csoport előadása
 17.00  Schwäbischer Albverein (Wüstenrot) – táncbemutató
 18.00  Musikverein Wüstenrot – fúvós koncert

 SZENT KILIÁN LOVAGREND KÁLVÁRIA UTCAI SZÉKHÁZA
 10–18  Nyílt nap – korabeli viseletek, fegyverek, íjászverseny

PEMÜ SPORTTELEP
 10 órától  Solymár Open Teniszverseny – páros

szeptember 12. hétfő

RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM
 18.30  Német nyelvű, búcsú záró szentmise

MŰVELŐDÉSI HÁZ
 12–20  Vissza a középkorba! – holografikus installáció és makett kiállítás
 18–22  Sördélután a Schaumarer Musikantennel

A SOLYMÁRI BÚCSÚ 2016 rendezője – Solymár Nagyközség Önkormányzati Képviselő-testületének megbízásából – az Apáczai Csere János Művelődési Ház (Varga Zsolt igazgató) és a Solymári Településüzemeltetési Kft. (Feldhoffer József ügyvezető igazgató).

A rendezők a program- és helyszínváltoztatás jogát fenntartják!