A 2025/2026-os nevelési év ismét számtalan színes programmal, közös élménnyel és sok-sok felfedezéssel gazdagította a ránk bízott gyermekek mindennapjait, mind a Napsugár, mind a kék Oviban.

Negyven projekt, kilenc családi program
A szeptember óta eltelt negyven hétben több mint negyven projekt, program, témahét valósult meg. A teljesség igénye nélkül többek között a jeles napi, világnapi hetek, rendezvények, kirándulások, bábelőadások, programok, környezetvédelmi és egészséggel kapcsolatos kezdeményezések, hagyományőrző események és közösségi programok, amelyekben a családok is aktívan részt vettek. Ezekből ebben az évben kilenc volt. Kiemelt figyelmet fordítottunk a természet szeretetére és védelmére, a mozgás örömére, valamint az egészséges életmódra nevelésre. Mindezeket igyekeztünk a fejlesztési lehetőségek maximális beépítésével, játékos formában szervezni.

Várjátékok, Ovilimpia
A nevelési év aktív időszakának utolsó hetei teltek a legtartalmasabban. A Kék Óvodában solymászbemutatóval gazdagított várjátékok, a Napsugár Óvodában pedig egész napos buszos kirándulás kezdte a végjátékot. Ezt követően mindkét óvodánkban nagy sikert aratott az Ovilimpia, ahol a gyermekek és családtagjaik együtt mérhették össze ügyességüket és kitartásukat. A játékos és vidám családi feladatok és a közös szurkolás remek hangulatot teremtettek, miközben erősítették a közösség összetartozását.
Ezt követték a csoportok évzáró és búcsúztató ünnepségei, ahol a gyermekek versekkel, dalokkal és táncokkal színesített mesedarabokkal mutatták meg, mennyit fejlődtek az elmúlt év során. A szülők meghatottan és büszkén figyelték a kis szereplőket, akik igazán komoly produkciókkal készültek egész májusban.

Búcsúztunk a nagyoktól
A legutolsó komoly előkészületet és szervezést igénylő esti búcsúztató program az iskolába készülő nagycsoportosok számára különösen emlékezetes marad. Az izgalmas feladatok, a tánc, a közös játékok, kalandok majd a pezsgőzés és tortázás igazi ünneppé varázsolták az estét.
A mögöttünk álló nevelési év ismét bebizonyította, hogy odaadó munkánk mellett a közösen átélt élmények, a családok és az óvoda együttműködése, valamint a gyermekek kíváncsisága és lelkesedése teszi igazán különlegessé a mindennapjainkat.

Év végi töltekezés
Munkánk színvonalának megőrzése érdekében magunkra is gondoltunk. Jó hangulatú tanulmányi kiránduláson és csapatépítő vacsorán töltekezhettünk, ahol az utolsó fogás sok-sok nevetés volt.
Köszönjük a szülők támogatását és bizalmát, valamint minden kollégánk odaadó munkáját, akik hozzájárultak ahhoz, hogy ez az év ilyen tartalmas és sikeres legyen.
Élményekkel teli nyarat kívánunk minden gyermeknek és családjaiknak!
BNB — Solymári Óvoda-Bölcsőde
Fotók: Solymári Óvoda-Bölcsőde és Grátzer Tamás/Solymári Hírmondó, a cikkben a gyerekek személyiségi jogainak védelmében nem közlünk arcokat.






















