Öt alkalommal mutatja be a solymári Fészek Waldorf Iskola, Örkény István: Pisti a vérzivatarban című groteszk játékát a budapesti Fészek Művészklubban. A pénteki előadás vendége lesz Radnóti Zsuzsa dramaturg, az író özvegye és hagyatékának kezelője.
A művészi feladatok olyan belső magatartást követelnek az embertől, amelyre ösztönösen sosem lenne képes. Az óvatost merésszé teszi, a féktelen elé korlátokat állít, a gyengébb akaratút kitartóvá edzi, az önfejűt alkalmazkodni tanítja. Egy művészeti ág gyakorlása közben semmit nem lehet rutinból csinálni. Folyamatosan jelen kell lenni, teljes figyelemmel. A Waldorf-iskolákban a tanterv szerves részét képezik a képző-, zene- és mozgásművészetek. Ennek szellemében a solymári Fészek Waldorf Iskola 12. évfolyamának tanulói egy-egy színdarabot állítanak színpadra utolsó iskolai feladatukként.
Ebben az évben Örkény István: Pisti a vérzivatarban című groteszk játékának bemutatására kerül sor Budapesten, a Fészek Művészklubban. Mától vasárnap estig – minden nap 7 órakor, szombaton délután fél 3-kor is – találkozhat a közönség a négy Pisti elgondolkodtató történetével és kalandjaival.
Ahogy Örkény István megfogalmazta: „Ők már kortársaink, századunk fiai. Megtanulták Einsteintől, hogy a fény parányi testecskékben és ugyanakkor testetlen hullámokban sugárzik, tehát két egymást kizáró igazság is lehet igaz. Továbbá, attól a bizonyos bécsi pszichológustól, hogy ők nem jók vagy rosszak, hanem jók és rosszak; szívükben összefér a megváltó Messiás és a gázkamrát kezelő fenevad. Átéltek két világháborút és néhány forradalmat; ezenközben arra is rájöttek, hogy ugyanaz a Pisti állhat a barikád innenső és túlsó oldalán.”